Dobrovoljno vatrogasno društvo
Telefoni za dojavu: 193 - Operativno dežurstvo JVP Grada Varaždina, 112 - Županijski centar 112 Varaždin
Gdje se nalazite: Početna Galerija 7. Regionalno natjecanje vatrogasaca ludbreške regije

7. Regionalno natjecanje vatrogasaca ludbreške regije

ukladno programu rada vatrogasnih organizacija za 2014. godinu, vatrogasne zajednice svih 5 jedinica lokalne samouprave na području ludbreške regije zajednički su organizirale 7. Regionalno natjecanje vatrogasaca ludbreške regije, a koje je održano u Hrženici u nedjelju, 24. 8. 2014. godine. Domaćin regionalnog natjecanja ove je godine bila Vatrogasna zajednica općine Sveti Đurđ, odnosno DVD Hrženica. Uz ovo službeno natjecanje domaćin je organizirao i svoje pozivno natjecanje „Kup DVD-a Hrženica 2014“. Na natjecanju je nastupilo 60-tak odjeljenja s oko 600 sudionika manifestacije, od čega najviše s područja VZO Ludbreg i VZO Sveti Đurđ. Samo natjecanje započelo je izvođenjem vježbi s brentačama i štafetnim utrkama najmlađih članova dobrovoljnih vatrogasnih društava. Nedostatak fizičke snage značajno je nadomjestila ogromna razina entuzijazma i borbenosti kod mališana koji najčešće sanjaju bogatu karijeru u vatrogastvu. Zanimljivo je spomenuti kako su najmlađi sudionici natjecanja imali samo 4 godine! U kategoriji djevojčica u dobi od 6 do 12 godina najuspješnije su bile članice DVD-a Martijanec, ispred DVD-a Kapela Podravska i DVD-a Hrženica. U brojnijoj kunkurenciji njihovih vršnjaka najbrži su bili članovi DVD-a Slanje ispred mališana iz DVD-a Čukovec i DVD-a Hrastovsko. Članovi DVD-a Hrženica osvojili su prvo mjesto u kategori muške mladeži od 12 do 16 godina, dok su u kategoriji ženske mladeži pobijedile članice DVD-a Ludbreg ispred DVD-a Hrženica. U seniorskim kategorijama zamjetan je pad broja ženskih odjeljenja. U ženskoj seniorskoj “A” kategoriji prvo su mjesto osvojile članice DVD-a Bolfan ispred članica DVD-a Kapela Podravska. U najjačoj i najmasovnijoj muškoj seniorskoj “A” kategoriji prvo je mjesto osvojilo odjeljenje DVD-a Ludbreg, ispred DVD-a Hrženica i DVD-a Vrbanovec. U muškoj seniorskoj “B” kategoriji regionalni su prvaci članovi DVD-a Ludbreg, ispred DVD-a Sveti Đurđ i DVD-a Vrbanovec. Sveukupno prvo mjesto u seniorskim kategorijama odnosno prijelazni pehar pokrovitelja Vatrogasne zajednice Varaždinske županije primili su članovi DVD-a Ludbreg. U okviru “Kupa DVD-a Hrženica 2014” u kategoriji djevojčica pobijedile su članice DVD-a Zbelava ispred DVD-a Martijanec i DVD-a Donji Mihaljevec. Kod dječaka su pobijedili članovi DVD-a Slanje ispred DVD-a Rasinja i DVD-a Čukovec. U kategorji ženske mladeži pobijedile su članice DVD-a Ludbreg ispred DVD-a Ivanec i DVD-a Žiškovec. U kategoriji muške mladeži pobijedili su članovi DVD-a Novi Marof ispred DVD-a Varaždinske Toplice i DVD-a Pribislavec. U kategoriji ženskih senior pobijedile su članice DVD-a Leskovec ispred DVD-a Oštrice i DVD-a Bolfan, dok su kod muških senior pobijedili članovi DVD-a Ludbreg ispred DVD-a Gornji Kućan i DVD-a Donji Kneginec. Pehare su ovom prigodom svojim gradskim, općinskim i regionalnim prvacima uručili načelnici općina i dužnosnici njihovih matičnih gradskih odnosno općinskih vatrogasnih zajednica. Nazočnima su se obratili i predsjednik Vatrogasne zajednice Varaždinske županije Nedeljko Vukalović, županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Kovaček te kontrolor natjecanja Božidar Plečko. Spomenimo kako je značaj ovog natjecanja vrlo izražen s obzirom na činjenicu kako su se po tri prvoplasirana odjeljenja u svakoj kategoriji plasirala na predstojeće županijsko vatrogasno natjecanje u Varaždinu. Četverogodišnji ciklus natjecanja započet upravo ovogodišnjim gradskim i općinskim vatrogasnim natjecanjima završiti će nastupom hrvatske vatrogasne reprezentacije u austrijskom Villachu 2017. godine. U nastavku pogledajte fotografije koje su snimili članovi DVD-a Hrženica...